P_H_O_T_O
Ahoj, volám sa Daniel Leitman. Som hobby fotograf a venujem sa fotografii zhruba 8 rokov. Začínal som so zrkadlovkami z dielne Canon a to konkrétne EOS 350D. Neskôr som prešiel na vyššie modely EOS 20D, EOS 40D a zakotvil som nadlho u „kinoformátovky“ EOS 5D. V dnešnej dobe fotím systémom Fujifilm X, ktorý mi poskytuje flexibilitu a kvalitu výstupu ktorú požadujem. Moje fotky môžete nájst okrem tohto webu aj na deviantart, facebook.

Mojími fotografickými obľúbencami sú Tíbor Huszár (SVK), H.C.Bresson (FRA), André Kertész (HUN), James Nachtwey (USA), Róbert Capa (HUN), Elliott Erwitt (USA), Marc Riboud (FRA) a ďalší.


Zameriavam sa predovšetkým na :
Portrét – všeobecne či už klasický, glamour, editoriál a ďalšie. Dokument – hlavne street, ale aj udalosti ako svadba. Detailovky – nemusí byť nutne macro, môže byť napr. detail budovy, alebo iného celku. Fotím čokoľvek čo ma zaujme, ale vyššie spomenuté sú moje top. V budúcnosti by som rád rozšíril portfólio fotografiami architektúry (hlavne exteriér)
Fotky mnou vytvorené spadajú pod Creative Commons 4.0 BY-NC-ND. Rozumnej dohode sa nebránim, avšak za mojou prácou si stojím a neželám si jej šírenie pod iným menom alebo vo forme, ktorá sa mi nepáči!


Kontakt:
+421 949 150 946 (mobil)
leitman.daniel [alt+64] gmail [alt+46] com